Hakkımızda

Biz Kimiz?

Ailemizin son kuşak temsilcilerinden Hasan ÖRENAY’ın yönetiminde, büyüklerimizden bize kalmış ve mirasımız olan arıcılığı devam ettiriyoruz. Her ne kadar 1999 yılında arıcılığa başlamış olsakta büyüklerimizin mesleği olan arıcılığın bize gelmesi 1900’lü yılların başına dayanır. Bal üretimi için zengin çiçek ve floraya sahip olan Gölyaka’mız ve arıcılarımız için Düzce Gölyaka Bal Üreticileri Birliğini kurduk. Arıcılarımızı desteklemek ve doğal bal üretimini artırmak için çalışıyoruz. Başkanlığını sürdürdüğümüz birliğimizin amacı direkt olarak arıcılarımızın organik ballarını sizlere ulaştırmak ve üreticiden tüketiciye portföyünü oluşturmaktır. Arıcılığın gelişmesi ve organik bal üretimini yüksek seviyeye çıkarmak için Gölyaka’nın nadide güzellikteki yaylalarımıza arıcılarımız için projemiz olan, bal ormanı sahalarını kurduk. Düzce Gölyaka ve Türkiye genelinde arıcılığın gelişmesi ve doğal bal üretimi portföyünün artması için çeşitli projeler hazırlayıp, gerekli mevkilere sunduk. Bu amaçla üreticiden tüketiciye mantığını oluşturmak için Gölyaka’daki doğa harikası olan Efteni Gölü’nden esinlenerek Efteni Bal firmasını hayata geçirdik. Düzce ve tüm Türkiye’deki arıcılarımız ile yakın temasta bulunarak bal sezonu geldiğinde arıcılarımızdan direkt olarak ballarını alıyor, gerekli test ve analizleri üniversitelere yaptırıp, doğallığımızı sizlere sunmak için çabalıyoruz. Efteni Bal firmasının temel amacı üretici ile tüketiciyi aynı noktada buluşturmaktır. Efteni Bal olarak, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan 2000 rakımın üstünde ve binbir türlü çiçek türleriyle zengin Kardüz Yaylası’nda kurduğumuz bal ormanı sahaları ile biz ve arıcılarımız üretimlerimizi buradan sağlıyoruz. Hz. Ali; “İnsanlara faydası olmayanı ölülerden say gitsin” demiştir. Bu sebepten en iyi bildiğimiz iş olan arıcılığın ve bal üretiminin, önce Gölyaka’da sonra Düzce’de ve daha sonra Türkiye’de gelişmesini kendimize görev edindik. Zengin çiçek florası ve sağlık dolu ballarımızın tadına bakmak için hemen sipariş verebilirsiniz.

Efteni Bal Olarak

Vizyonumuz

Üretici ile tüketiciyi aynı noktada buluşturarak hem doğal balın tüketiminin lezzetine varmak hemde sağlıklı nesiller yetiştirmek için katkıda bulunmaya çabalıyoruz. Efteni Bal, sağlıkla kal.

Efteni Bal Olarak

Misyonumuz

Dünyanın en harika besini olan balın doğallığını,saflığını ve kalitesini korumak ve arıcılarımızla doğrudan iletişimde olarak hem üreticilerimizi desteklemek hemde üreticiden tüketiciye portföyünü oluşturmaktır.

Efteni Bal'a

Nasıl Güvenirim ?

Ballarımızın analizlerini sizlere açık olarak paylaşmakla birlikte kalite standartlarımızı en yüksek düzeyde tutmak için çabalıyoruz. Efteni Bal olarak temel amacımız direkt olarak arıcılarımızla yani üreticilerimizle sizler arasında güvenilir olarak köprü oluşturmaktır. Tek hedefimiz Türkiye ve dünya genelinde üreticiden tüketiciye mantığını oluşturmaktır.

Kardüz Yaylası Nerede ?

Zengin çiçek florası, %100 doğal üretimin tadı ve kendine özgü yaşam stili ile doğallığın zevkini çıkar

 

Sizler için

Balımızı Nasıl Üretiyoruz

1. Kardüz Yaylası'nda çiçeklerimizin açması beklenir

Zengin çiçek florası olan Kardüz Yaylamızda bal üretimi için çiçeklerin açması beklenir.

2. Çiçeklerimiz açtıktan sonra arılarımız, Kardüz Yaylası'na çıkarılır

Bal üretimi yapmak için arıcılarımız ve arılarımız Kardüz Yaylası eteklerine bir süre kalır.

3. Arılarımız bu zengin çiçek florasından bal üretimi yapar

Arılarımız yaylamızın eteklerine dağalır ve yaylamızın özel çiçeklerinden bal üretimi yapar.

4. Arılarımızın ürettigi ballar toplanır. Analize gönderilir

Arılarımızın ürettiği ballar sağım yapılarak toplanır. Üniversitelerde analizleri yapılarak satışa sunulur.

facebook
instagram
twitter
youtube
whatsapp
likedin
Sizin Seçtiğiniz

Popüler Ürünlerimiz

Öne Çıkan

Yorumlarınız

Kübranur
kub81ra81@hotmail.com

Harika! Çok doğal ve çabucak elime ulaştı. Güvenin adresi Efteni Bal :)) BA YIL DIM

Mert Yonca
meertyonca@gmail.com

Gayet başarılı.

Cemre Sahin
cmsahn@outlook.com

Kesinlikle öneriyorum sanki kendi ellerimle yapmış gibiyim tat ve kalite olarak bir çok bal tattım fakat Efteni bal her bir markaya geçmiş olmakla kalmayıp güven de veriyor.

Sezgin TIMUSTEKIN
sezgintimustekin93@gmail.com

Musterilerinize Ilgi ve alakanızdan dolayi çok teşekkür ederim.urunleriniz sitede gösterildiği gibi cıktı tadı da çok güzel herkese tavsiye ederim.

Cem Bayındır
cem_bayindir81@hotmail.com

bu güzel doğal ürünleri kullanıyoruz ve şiddetle tavsiye ediyoruz. teşekkürler efteni bal

Mehmet Akif Yıldırım
mkfyldrm@gmail.com

Efteni Bal sahibi Hasan Beyin ilgi ve alakasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Güvenerek alabilirsiniz

Enes Aydın
aomine961@gmail.com

1 yildir her gun kullaniyorum. Gercekten hem tadi damagima uygun hemde vucudumda ki zindelik herkes tarafindan farkediliyor. Herkese tavsiye ederim, Çok sağlıklı bir ürün.

Mert Yonca
meertyonca@gmail.com

1 yıla yakın süredir Efteni bal tercih ediyoruz. Memnunuz tavsiye ederim

 

Yorumlarınız ve düşünceleriniz bizim için çok değerli

Kampanyalardan haberdar ol
Takip et
Whatsapp'ı aç
Merhabalar, nasıl yardımcı olabiliriz?