Mayıs 21, 2018/

3. ARI ve Arı Ürünleri Fuarı’nda Gölyaka Bal Üreticileri Birliği’nin markalı balı olun Efteni balı büyük ilgi gördü.

14-15-16 Şubat tarihlerinde İstanbul Feshane Kültür Merkezi’nde yapılan fuara Düzce’yi ve Gölyaka’yı temsilen katılan Gölyaka Bal Üreticileri Birliği standına çok yoğun ilgi oldu.

Birlik Başkanı Hasan Örenay, balları tanıtırken Bu sayede hem Gölyaka’yı, hem de Düzce’yi tanıttıklarını belirtti. Deli bal konusunda halkı bilinçlendiren Örenay, günde 1 çay kaşığından fazla tüketilmemesi gerektiğini bildirdi. Sahte ballar konusunda da uyaran Örenay, bunun önüne geçilmesi konusunda herkesin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini bildirdi. Televizyonlarda 7 kilogramı 100 TL’ye bal satıldığını ifade eden Örenay, halkın sağlığıyla oynadığını belirtti. Örenay, “Ülkemizde çok meşakkatli bir iş yapan arıcılarımızın emeği heba edilmeye çalışılıyor” dedi.

Türkiye’de üretilen balın kayıt altına alınması gerektiğine vurgu yapan Örenay, “Bizler arıcılık yaparken, hem Düzcemiz’e,  hem de Gölyaka ekonomisine çok büyük katkı sağlıyoruz. Ürettiğimiz balın, emeğimizin karşılığını almadığız takdirde üreticilerimiz hevesi kaçıyor. Bu kutsal mesleği severek yaptığımız arıcıktan bizleri soğutmasınlar” dedi.

Burada sivil toplum kuruluşlarının da çok önemli bir faktör olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Örenay, “Bize desteklerini esirgemeyen Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik ve İl Tarım Müdürümüz Harun Kabaoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

Son olarak tüketicilere bir mesaj veren Örenay, “Her gün bir kaşık bal yiyin, hem siz sağlıklı olun hem üreticimiz kazansın” ifadelerini kullandı.

Kurtlar Vadisi dizisinde Zülfikar Ağa karakterini canlandıran Halil İbrahim Kalaycıoğlu da Efteni Balı standını ziyaret etti.

Kaynak: http://duzcepostasi.com/haber-detay.asp?id=10163&Efteni_balina_yogun_ilgi

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kampanyalardan haberdar ol
Takip et
Whatsapp'ı aç
Merhabalar, nasıl yardımcı olabiliriz?