Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
KARGO VE TESLİMAT
 
Aksi bir durum yaşanmadığı sürece www.eftenibal.com üzerinden verdiğiniz siparişler, ödemeniz onaylandıktan sonra en geç ürün detayında belirtilen iş günleri içerisinde sipariş esnasında belirtilen adrese kargolanmaktadır. Siparişleriniz kargo firmasına teslim edildikten sonra, sistemimizde kayıtlı e-posta adresinize e-mail yoluyla siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek için siparişinizin kargoya verildiği bilgisini içeren e-postadaki linki tıklayarak kargonuz hakkında son durum bilgisine erişebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra siparişinizin durumuna sitemizde, kullanıcı panelinden “siparişlerim” kısmından da kargo durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Kargo firmalarının verileri kendi veritabanlarına işlemelerine bağlı olarak Kargo Takip numaralarının paylaşılması 2-5 saati bulabilmektedir. Anlaşmalı kargo firması olarak Türkiye’de en geniş ağa ve hıza sahip Aras Kargo ile çalışılmaktadır. Tahmini teslimat süreleri, sipariş kargoya verildikten sonra İstanbul ve civar iller için 1 iş günü, Türkiye geneli için ise 2 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.
Sitemizden yapılan alışveriş işlemi sırasında faturanın teslimat şekli konusunda seçim yapmanız istenir. Seçiminize göre faturanızı siparişiniz ile birlikte aynı adrese gönderilmesini isteyebilir ya da siparişinizden farklı adrese posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.
Ana merkezimizden gönderilen siparişlerde, fatura siparişinizin yer aldığı kolinin dış kısmında, şeffaf bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Farklı tedarikçi ve depo yerlerinden yapılan sevkiyatlar sevk irsaliyesi ile gerçekleştirikmektedir. Fatura ayrıca adresinize teslimat sonrasında ulaştırılmaktadır.
 
SEVKİYAT MERKEZLERİ
 
www.eftenibal.com üzerinden alınan ürünler, anlaşmalı olduğumuz tedarikçi firmalarımız doğrultusunda ana merkezimiz olan İstanbul ve Anadolu’da bulunan farklı dağıtım merkezimizden sevk edilmektedir. Dolayısı ile siparişinizde birden fazla aydınlatma ürünü bulunması durumunda ilgili aydınlatma ürünlerinin üretim yerleri veya depo yerlerine bağlı olarak siparişiniz tek kargo ile ya da ayrı ayrı kargolar gelebilir. Bu gibi tek bir siparişin teslimatının birden fazla kargo ile yapılması durumunda, farklı kargoların aynı gün ve aynı anda kargo firması tarafından teslimatının yapılmasına çaba gösterilmektedir.
Birden fazla aydınlatma ürünü siparişi verdiğiniz durumlarda örneğin bir ürünün teslimat süresi 2 iş günü diğer ürünün teslimat süresi 4 iş günü ise iki ürünü de 4 iş gününde birlikte gönderiyoruz. Siparişinizdeki ürünlerden birini, diğer ürünü beklemeden  acilen gönderilmesini istemeniz durumunda online whatsapp destek hattımızdan, zopim canlı mesaj ile veya mail yolu ile tarafımıza ulaşarak konu hakkında yardım alabilirsiniz.
 
TESLİMAT SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER
 
Siparişlerinizin depo yerinden veya üretim yerinden teslimat adresinize kadar sorunsuz bir şekilde ulaşması için azami özeni gösteriyoruz. Siparişini vermiş olduğunuz her türlü aydınlatma ürününün gönderim öncesi kalite kontrollerini itina ile yapıyoruz. Avize, armatür, sarkıt aydınlatma, sıralı aydınlatma, lambader gibi aydınlatma ürünlerinin bazılarında yapı malzemesi olarak cam da bulunduğundan dolayı bu gibi ürünlerin paketlemelerini özellikle çok hassas  bir şekilde yapıyoruz. Kargo ile gönderimi son derece riskli ve kırılgan ürünlere ise sitemizde yer vermiyoruz. Nakliye işinin doğası gereği nadiren karşılaşılsa da ürünlerde taşıma sırasında hasar oluşması ihtimal dahilindedir. Siparişinizin teslimatı sırasında kargo görevlisinden paketi teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapınız. Herhangi bir hasar bulmanız durumunda kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz. Hasar tespit tutanağında dikkat etmeniz gereken konu kargo görevlisinin tutanakta belirttiği açıklamalardır. Değişim esnasında sıkıntı yaşanmaması adına kolide hasar bulunduğu ibaresinin tutanakta mutlaka belirtildiğine dikkat edin. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. Örneğin; “Kargo içeriğindeki ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu tespit edilmiştir.”
Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz veya oluşabilecek hasar durumlarında ise tarafımız sorumlu tutulamayacaktır fakat müşteri memnuniyeti çerçevesinde size yardımcı olabilmemiz adına destek kanallarımızdan herhangi biri ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Garanti süresinde olan ürünler için belirtilen garanti kapsamları geçerli olacaktır.
 
KARGO ÜCRETLERİ
 
Müşterilerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunabilmek adına 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır.
100 TL altı siparişlerinizde kargo ücretleri sipariş miktarı, ağırlığına veya koli boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. 100 TL altı siparişlerinizde de kargro ücretinin yarısı tarafımızdan karşılanmakta ve sipariş sırasında ekrana kargo ücretinin yarısı gelmektedir ve kargo ücretinin yarısı sipariş tutarınıza eklenmektedir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.